Denizcilik Merkezi Forum Sistemine Hoşgeldiniz - Devamını oku

Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Şifre sıfırlama sorunu giderilmiştir. 12.02.2019

Lütfen forum kurallarına uyalım uymayanları uyaralım.!!

Anket Başlığı: Sizce biz denizciler için kullanışlımıdır?
Evet
Hayır
[Anket Sonuçlarını Göster]

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ChatSim Nedir?
Çapa 2 
Evet arkadaşlar biz denizciler için güzel bir paylaşım olacağını düşündüğüm ve bu konu hakkında hiç biryerde dahi bulamayacağınız görüş deneyim ve bilgilerle sizleride bilgilendirmek adın Chatsim'in ne olduğu biz denizciler için yararlımı yoksa olmasa da birşey kaybetmezmiyiz, fayda sağlarmı yoksa  sağlamazmı bu yazımda anlatacağım önce Chatsim nedir ne deyildir onunla başlayıp ardından deneyimlerimi anlatacağım. Türkiye distribütörü olan Chatsim Türkiye ayağı Greenoption la yaptığım telefon görüşmelerimide sizlere aktaracağım gelsin chatsim yazımız

Hide Post

17.04.2017
Türkiye resmi distribütör Gökhan beyle görüşmelerim netecesinde ikna olduğumu söyliyebilirim, ve verdiği güven sayesinde ürnü almış bulunmaktayım geldikten sonra denemeleri yapıp tekrardan bu adresten bilgileri aktaracağım.

Hide Post

19.04.2017
Evet arkadaşlar sürpriz bir detayla karşılaştım bugün aslında en önemli olaylardan birtanesi, limitsiz diye satılan "UNLİMİTED" kartımız ne resmi adresinde nede distribütör sayfasında satıcıya belirtilmeden satıldığını farkettim. Aslında ürünümüz sanıldığı kadarda 1 yıl boyunca limitsiz değil kayıt olup kartı aktive ettikten sonra kullanıcı girişi yapıp kartın genel durumunu ve yıllık ödemelerini bu sayfadan yaptığınızdan bahsetmiştik ancak küçük bir detay beni şüphelendirmişti bende hemen bunun üzüre Distribütör'ü arayarak bunun ne olduğunu sordum ve açıkcası sağlıklı bir cevap alamadım verilen tek cevap bu ürünü çok fazla kişinin kullandığı ve böyle bir durum yaşanmadığı şeklinde oldu. İkna olamayan ben bunun üzerinde Chatsim resmi web sitesi üzerinden online yardım da sorduğum sorularla pek çok şey öğrenip sorduğum asıl soruya ise bu cevabın sadece "kullanım koşullarında bir maddede belirtiliğine rastladım.

Sorun şuki arkadaşlar chatsim size yıllık 75mb gibi bir sınır belirlemiş olması ve 75mb dolduktan sonra hattınızın yavaşlatılacağı ve daha fazla veri transferi etmeniz yönünde ise bloke edileceği gibi bir gerçekle karşılaştım. Üye girişi yaptıktan sonra panelinizde resimdeki gibi bir veri trafik ekranı göreceksiniz bu ekranda toplam ve günlük veri bilgileriniz yer alıyor ve hangi bölgede iseniz o bölgedeki kart kullanımınıda yüzdelik olarak görebilirsiniz. Buna göre Toplam 1.84MB veri alışverişi gerçekleştirmişim ve "Zone 1" Avrupa (Türkiye) sınıfındaki bir ülkede bulunuyormuşum kartımı 100% bir şekilde kullanabilirmişim bu bölgede. 

1492662455.png

En can alıcı kısım ise şu şekilde;

Alıntı:Kullanım koşulları madde 7: Hizmetlerin kullanımında günlük 10 MB'lik eşiğin aşılması durumunda, veri trafiği ve mesajlaşma, belirtilen günün gece yarısı kadar yavaşlatılabilir ve / veya sınırlandırılabilir; Hizmetler kullanımında aylık 25 MB eşik değerinin aşılması durumunda, veri trafiği ve mesajlaşma kullanılan ayın son gününün gece yarısına kadar yavaşlatılabilir. Ayrıca, veri trafiği ve mesajlaşma Genel Hüküm ve Koşulların 1. Maddesi uyarınca ödenen yıllık planın sona erme tarihine kadar, 75 MB'lık bir eşiğin aşılması durumunda yavaşlatılabilir ve / veya sınırlandırılabilir. ChatSim S.r.l. Hizmetlerin başlangıç koşullarının yerine getirilmesi için yeni bir yıllık planın erken ödeme talebinde bulunabilir. ( Yani 3 ay içinde 75mb dolarsa tekrar 48TL ödeyerek açtırabilirsin )

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. adresinde belirtilen 4. ve 5. Bölge'nin ülkelerinde her kB için 5 kB hesaplandığını lütfen unutmayın; 6. Bölgenin Ülkelerin 'de her kB için 25 kB hesaplanmaktadır ve aylık sınır 5mb eşiğindedir.

Evet arkadaşlar buna göre yıl sonuna kadar 75mb olan kotanızı doldurursanız kartınız sınırlandırılabilir ve yavaşlatılabilir 75mb  aşan durumlarda örneğin 150mb olması durumunda kartın kötüye kullanıldığını varsayarak kartınızı bloke edebiliyorlar, ve unutmadan eklemek isterimki kart multimedya yüklemesi yapmadan'da resim alış verişi yapabiliyorsunuz bu sayede eğer hiç multimedya kartı almamış iseniz ve 2 ay içinde 75mb aşmış doldurmuş iseniz büyük ihtimalle 3. ayın sonunda kartınızı kötü kullandığınızı resim alışverişi yaptığınızı düşünecekler ve kartınızı kapatacaklardır.  

Lütfen anketimizi doldurmayı unutmayın yurdışında da kullanan arkadaşlarımız var ise mutlaka bilgileri bizede aktarsınlar bu sayede kartın nekadar gerekli olup olmadığını tartışabiliriz. Yoksa her ülkede bir kartmı almak gerektiğine karar verebiliriz. Smile  sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim şimdilik bukadar.

1492645839.png

Kişisel Görüşüm

Öncelikle herkes'e iyi günler dilerim. 6 aylık kontrat sonunda şunu belirtmek isterimki chatsim kart en kısıtlı ve en can alıcı noktlar da benim çok işime yaradı. Çıkmış olduğum gemide internet vardı okyanus ve karaya belirli bir mil dışında hiç bir sim kart işe yaramadığından, bahsi geçen kart da bir işe yaramıyor. Bu sınırlar dışında gemi interneti kullanırken (ücretleri pahalı) kalan zamanlarda yer yer vodafone red ve chatsim kullandım özelikle telefonum bozulduğu zamanlarda ve vodafone red geçersiz olduğu ülke ve noktalarda bu kartın ne kadar çok işime yaradığını sizlere anlatamam, en kısıtlı noktalarda hayat kurtarır nitelik de bir acil durum kullanım için (Sevgili, aile ve önemli bilgiler iletme konusunda ve daha bir çok detay) ben şahsi fikrim olarak çantanızda olması gereken bir sim kart modeli olarak görmekteyim. 

Fiyatlarda Güncellme 14.03.2018

1521053045.png

Yılda sadece 48 TL olan yenileme ücreti 65₺ olarak 14.03.2018 itibari ile verilmektedir.  Yeni satın alımlarda ise 187,06₺ gibi bir ücret gözükmektedir. 

Yazı ve bilgiler tamamen tarafımca hazırlanmıştır Oral ELMAS.
Gemi Kadrosu Türkiye olarak herkese merhaba..Öncelikle Konu ile ilgili şunu belirtmek isteriz ki,Denizcilik Sektörü Yetkili bayisi olarak bu konular hakkında genel bilgiler sitemizden Chatsim Kart alışverişi yapan herkese YARDIM kısmında açıkça anlatılmıştır.Ayrıca veri kullanımı sınırı yine telefonlarda kullanıcıların farkında olmadan veri algılaması yapan program arka plan verileri ve güncelleştirmelerdir ki zaten bu konularda yine aynı kısımda belirtilmiştir.Chatsim Kartın amacı Türkiye Hattı Faturalarını Yurtdısında kısıtlamaktır ve acil durum kartıdır.Yani hiç bir multimedya paketi yüklenmeden kullanılmak istenirse ve arka planlar ve kısıtlamalar önerilen sekilde yapılırsa kart bu sınıra gelmiyor .Bu sekilde 6 ay ila 8 ay arası kullananlarda var..Facebook Chatsim Türkiye Ana Syfasından görülebilir.Sınır olarak mecbur bir deger konulmuş..çünkü herhangi bir veri kullanımı yanlıslıklada yapılabiliyor..Veri kullanımı yurtdısı Roaming ücretlerini bir miktar kısıtlamak ve acil durumda whatsapp tan yazışma amaçlı kullanıldıgı taktirde bir sıkıntı yaşanmıyor..ilgili tüm bilgilere ve merak edilen konulara linkten ulaşabilirsiniz.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Furuno Denizcilik & Gemi Kadrosu Türkiye..
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi